Випуск №22 2021-07-02 Симон Зилот

Доброго ранку! Про одних апостолів сказано мало, про інших – майже нічого. Один із таких «невідомих» апостолів – Симон Кананіт. В Євангелії від Луки про нього згадується як Симона, званого Зилотом (Лк.6:15). На основі прізвиська можна віднести його до зилотів – політичної партії того часу, члени якої були фанатично віддані батьківщині і не допускали ніяких компромісів із Римом.
Порівняйте Симона і Матвія. Симон мріє повалити владу Риму, а Матвій, митник, який працює рука в руку з владою. Симон ненавидить податки, а Матвій – збирач податків. Симон – патріот, і Матвій, якого всі вважали зрадником. Чи можна уявити ці дві особистості в одні компанії? 
Виявляється, можна. Яскравим прикладом цього є вищезгадані апостоли. Часто нам важко вмістити іншу людину, не віримо, що вона може змінитися. Особисто я знаю не одну людину, в якої після зустрічі з Христом кардинально змінилося життя. Одного разу учні запитали Ісуса: «Хто ж тоді може спастися? Ісус же поглянув на них і промовив: Неможливе це людям, а не Богові. Бо для Бога можливе все!» (Від Марка 10:26-27).